Móri Bornapok és VIII. Fúvószenekari Fesztivál – 2010. szeptember 30. – október 3.

2010. szeptember 30 és október 3. között kerül megrendezésre a Móri Bornapok és VIII. Fúvószenekari Fesztivál.

Részletes program:

Szeptember 30. csütörtök
Programtervezet

10.00 Priváttender Zöld Falu Napok programja: érdekvédelmi, képviseleti és szakmai szervezetek érdekegyeztető konferenciája. Zártkörű rendezvény
Helyszín: Radnóti Miklós Általános Iskola

10.00 Priváttender Zöld Falu Napok kiállítás: lakossági, vállalkozói, és önkormányzati programok (szélerőmű, led-rendszerek, építő- és szigetelő anyagok, stb.)
Megtekinthető: pénteken és szombaton 9.00-20.00 óráig, vasárnap 17.00 óráig
Helyszín: Radnóti Miklós Általános Iskola

10.00-18.00 A Lamberg-kastély állandó kiállításai (Helytörténeti kiállítás, Sváb tájszoba, „Ezerjó” Pince-Galéria), valamint a „Kvircedli, marcsapracni” időszaki tárlat a fesztivál ideje alatt ingyenesen látogathatóak. A múzeumi boltban ajándéktárgy és éremverés várja a látogatókat.

14.00 Floorball verseny
Helyszín: Petőfi Sándor Általános Iskola tornaterme

14.00 Gyermekrajz-kiállítás megnyitója
Téma: Díszmadarak
Megtekinthető a fesztivál időtartama alatt
Helyszín: Gárdonyi Géza Általános Iskola

16.00 Dömötör László és Langhmár István fotókiállításának megnyitója
Megtekinthető a fesztivál időtartama alatt
Helyszín: Lamberg-kastély

16.30 Szőlő-bor-borvidékek megjelenése kártyanaptárakon és gyufacímkéken c. kiállítás megnyitója
Megtekinthető a fesztivál időtartama alatt
Helyszín: Lamberg-kastély

18.00 Sebestyén Márta koncertje, csemballón kíséri: Andrejszki Judit
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház
Belépődíj: 1.500 Ft
Jegyek elővételben a Lamberg-kastélyban kaphatóak szeptember 13-tól!

19.00 Deep Inside együttes koncertje
Belépődíj: 500 Ft, amely az este összes programjára érvényes és teljes egészében lefogyasztható
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

20.00 Burnout együttes koncertje
Belépődíj: 500 Ft, amely az este összes programjára érvényes és teljes egészében lefogyasztható
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

20.30 Dumaszínház Aranyosi Péterrel
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház
Belépődíj: elővételben 1.900 Ft, a helyszínen 2.500 Ft
Jegyek elővételben a Lamberg-kastélyban kaphatóak szeptember 13-tól!

Október 1. péntek
Programtervezet

Alkalmi bélyegzés a postai nyitva tartás ideje alatt
Helyszín: Móri Kapucinus téri Postahivatalban

8-20 óráig Vértes és a Móri-árok természeti kincseit bemutató kiállítás
Helyszín: Táncsics Mihály Gimnázium

9.00-20.00 óráig Priváttender Zöld Falu Napok kiállítás: lakossági, vállalkozói, és önkormányzati programok (szélerőmű, led-rendszerek, építő- és szigetelő anyagok, stb.)
Helyszín: Radnóti Miklós Általános Iskola

Gyermekrajz-kiállítás
Téma: Díszmadarak
Megtekinthető a fesztivál időtartama alatt
Helyszín: Gárdonyi Géza Általános Iskola

9.00 „Monológ életre-halálra” F. Dőry Magdolna irodalmi és zenés összeállítása Faludy György verseiből
Helyszín: a Móri Táncsics Mihály Gimnázium

10.00 IV. Móri Német Nyelvű Jogásztalálkozó
A rendezvény meghívóval látogatható.
Helyszín: Polgármesteri Hivatal

10.00-18.00 A Lamberg-kastélyban a fesztivál alkalmából nyíló tárlatok:
Dömötör László és Langhmár István fotókiállítása
Szőlő-bor-borvidékek megjelenése kártyanaptárakon és gyufacímkéken c. kiállítás

A Lamberg-kastély állandó kiállításai (Helytörténeti kiállítás, Sváb tájszoba, „Ezerjó” Pince-Galéria), valamint a „Kvircedli, marcsapracni” időszaki tárlat a fesztivál ideje alatt ingyenesen látogathatóak. A múzeumi boltban ajándéktárgy és éremverés várja a látogatókat.

13.00 Ünnepi testületi ülés
Városi díjak átadása, Mór-Freudenberg 20 éves testvérvárosi szerződés megerősítése
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

14.00 Bornapi teniszkupa gyerekeknek
Helyszín: Wekerle Sándor SZIK – salakos teniszpályák

14.00 Tollaslabda verseny gyerekeknek
Helyszín: Petőfi Sándor Általános Iskola tornaterme

15.00 „NAGY” futás utcai futóverseny
Útvonal: Kapucinus téri nagyszínpad – Kossuth u. – Wekerle u. – Polgármesteri Hivatal
Nevezés a helyszínen

15.30 „20 éves a Mór-Freudenberg testvérvárosi kapcsolat” fotókiállítás megnyitója (Időpontváltozás!!!)
Megtekinthető október 10-ig
Helyszín: Lamberg-kastély

16.30 Pataki Ferenc festőművész és fia, Pataki Mátyás ötvösművész közös kiállításának megnyitója(Időpontváltozás!!!)
Megtekinthető: október 31-ig
Helyszín: Park Galéria

17.00 Máthé Krisztián szobrászművész „Hét év” c. kiállításának megnyitója (Időpontváltozás!!!)
Megtekinthető: október 31-ig
Helyszín: Lamberg-kastély

16.30 Térzene a Móri Ifjúsági Fúvószenekarral
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

17.00 A fesztivál ünnepi megnyitója
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad
– Polgármesteri köszöntő
– Testvérvárosok képviselőinek köszöntője
Közreműködik a Forgatós és a Rozmaring Tánccsoport, valamint a Magnificat Kórus, a Liederkreis Német Nemzetiségi Kamarakórus, a Móri Vegyeskar és a Protestáns Kórus

18.00 Bon-bon Együttes koncertje
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18.00 Rock dj
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

19.00 Ghymes Együttes koncertje
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19.00 Borkirálynő-választás
Közreműködnek a Vivat Bacchus bordalénekesek
Helyszín: a Fogadó az Öregpréshez rendezvénysátra
A rendezvényre asztalfoglalás szükséges!
Belépődíj: 1.000 Ft
Jegyek elővételben a Fogadó az Öreg Ppréshez recepciójánál kaphatóak!

19.00 Ephorosz zenekar koncertje
Belépődíj: 500 Ft, amely az este összes programjára érvényes és teljes egészében lefogyasztható
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

20.00 Scylla (Felettébb Gyanús) Együttes koncertje
Belépődíj: 500 Ft, amely az este összes programjára érvényes és teljes egészében lefogyasztható
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

21.00 Utcabál hajnalig a Stugi Banddel (Műsorváltozás!!!)
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21.00 Blues Floor együttes koncertje
Belépődíj: 500 Ft, amely az este összes programjára érvényes és teljes egészében lefogyasztható
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

20.00 Táncházház és tánctanítás Péter Tamás és Zenekarával.
Házigazda a Móri Néptáncbarátok Egyesülete – a Forgatós Táncegyüttes
Belépődíj: 300 Ft
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

21.00 Mulatság Hujber Ferenccel (Huji)
Helyszín: a Fogadó az Öregpréshez rendezvénysátra

22.00-04.00 Disco – Sterbinszky, Bárány, Módos, Sulák, Rómeo
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont
Belépő: 1.400 Ft
Bérletek 2500Ft-os áron elővételben kaphatóak a Fess Kft. üzleteiben (Mór, Oroszlány, Kisbér, www.fesskft.hu); valamint a www.ticketportal.hu weboldalakon

23.00 J.A.M zenekar bulija
Belépődíj: 500 Ft, amely az este összes programjára érvényes és teljes egészében lefogyasztható
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

Október 2. szombat
Programtervezet

Alkalmi bélyegzés a postai nyitva tartás ideje alatt
Helyszín: Móri Kapucinus téri Postahivatalban

8.00 Bornapi teniszkupa „Nagy István Emlékverseny” – női és férfi egyes kategóriában
Helyszín: Wekerle Sándor SZIK – salakos teniszpályák

9.00 „Aranyhordó” Nemzetközi Sakkverseny
Helyszín: Zimmermann Ágoston Általános Iskola

9.00 Tollaslabda verseny felnőtteknek
Helyszín: Petőfi Sándor Általános Iskola tornaterme

9.00 Lövészverseny
Helyszín: Lőtér, Kinizsi utca

9.00 Nemzetközi díszmadár-kiállítás. A hagyományos rendezvényt idén első alkalommal kaktuszkiállítás színesíti
Megtekinthető: szombaton 9.00-18.00 óráig, vasárnap 17.00 óráig
Belépődíj: Felnőtt 300 Ft, diák és nyugdíjas 200 Ft
Helyszín: Radnóti Miklós Általános Iskola tornaterme

09.00 Hétkúti Lovasparádé
Helyszín: Hétkúti Lovaspark

9.00-20.00 Népművészeti kirakodóvásár és bemutató
Helyszín: Lamberg-kastély udvara

9.00-20.00 óráig Priváttender Zöld Falu Napok kiállítás: lakossági, vállalkozói, és önkormányzati programok (szélerőmű, led-rendszerek, építő- és szigetelő anyagok, stb.)
Helyszín: Radnóti Miklós Általános Iskola

9.30-11.30 ingyenes vércukor és vérnyomásmérés,11-17 óráig véradás
Helyszín: Móri Vöröskereszt (Táncsics M. u. 18.)

10-17 óráig Vértes és a Móri-árok természeti kincseit bemutató kiállítás
Helyszín: Táncsics Mihály Gimnázium

10.00-18.00 A Lamberg-kastélyban a fesztivál alkalmából nyíló tárlatok:
Máthé Krisztián szobrászművész „Hét év” c. kiállítása
Dömötör László és Langhmár István fotókiállítása
Szőlő-bor-borvidékek megjelenése kártyanaptárakon és gyufacímkéken c. kiállítás
„20 éves a Mór-Freudenberg testvérvárosi kapcsolat” fotókiállítás

A Lamberg-kastély állandó kiállításai (Helytörténeti kiállítás, Sváb tájszoba, „Ezerjó” Pince-Galéria), valamint a „Kvircedli, marcsapracni” időszaki tárlat a fesztivál ideje alatt ingyenesen látogathatóak. A múzeumi boltban ajándéktárgy és éremverés várja a látogatókat.

Pataki Ferenc festőművész és fia, Pataki Mátyás ötvösművész közös kiállítása
Megtekinthető: október 31-ig
Helyszín: Park Galéria

10.00 A Hang-Szín-Tér Művészeti Szakközépiskola szobrásznövendékeinek kiállítása
Megtekinthető: a fesztivál időtartama alatt 10-től 16 óráig
Helyszín: a Móri Képző- és Iparművészeti Szabadiskola szobrász-rajz terme

10.00-16.00 Képző- és iparművészeti vásár
Nyitott műhelyek és műhelybemutatók kézműves lehetőségekkel: szobrász, kovács, kézműves, fotó-grafika, kerámia, bronzöntő
Aktuális bornapi éremverés
Helyszín: Móri Képző- és Iparművészeti Szabadiskola

10.00 II. „ELMA☼EZERJÓ” Elektromos-autó fejlesztők és -gyártók találkozója és konferenciája.
Téma: Az elektromos autózás az EU-ban
Helyszín: Polgármesteri Hivatal

10.00-17.00 VIII. Fúvószenekari Fesztivál programja
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad
Fellépők:
– Móri Ifjúsági Fúvószenekar
– Grossturwaller Musikanten Fúvószenekar, Törökbálint
– Pusztavám Község Német Nemzetiségi Fúvószenekara
– Palotabozsok-Mohács-Somberek Ifjúsági Fúvószenekar
Külföldi vendégek:
– Mládeznicky Dechovy Orchestr Cheb – Csehország
– Puhacki Orkestar Lovran – Horvátország
– Kopalnia Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp – Lengyelország
– Hudebni Sdruzeni Zlin – Csehország

10.00 Grimsak Színház előadása gyermekeknek: „Állati La Fontaine”
Kézműves foglalkozások, arcfestés, lufihajtogatás
Helyszín: Rendezvénysátor – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

10.00-18.00 ÍJÁSZATI LEHETŐSÉG!
A zene pavilon mellet minden érdeklődő számára gyerekektől felnőttekig. (Műsorváltozás!!!)

11.00 Bohócműsor, vetélkedők
Helyszín: Rendezvénysátor – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

13.00 Bűvészműsor – vadnyugati western show
Helyszín: Rendezvénysátor – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

14.00 Artista és zsonglőr produkció, interaktív zsonglőriskolával
Helyszín: Rendezvénysátor – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

15.00 „Színek a nyárban” – a móri irodalmi újság új számát bemutatja Nuszpl Zsolt író, képzőművész. Közreműködnek a móri amatőr művészi kör alkotói
Helyszín: Móri Református Szolgáló Szeretet Háza

15.00 „Őszi hangulatok” – Herbákné Sipos Valéria festménykiállításának megnyitója
Megtekinthető a fesztivál ideje alatt 10-16 óra között
Helyszín: Móri Református Szolgáló Szeretet Háza

15.00 Garabonciás Együttes koncertje
Helyszín: Rendezvénysátor – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

15.00 NB III felnőtt, férfi labdarúgó mérkőzés
Helyszín: Móri SE pálya

15.00 Közlekedési baleset szimulációs bemutató
Helyszín: SZTK parkolója

17.00 Fúvószenekarok közös fellépése és felvonulása
Útvonal: Kapucinus tér – Gesztenye sor – Szent István tér – Dózsa Gy. u. – Kórház u. – Wekerle SZIK

17.15 Borutca borversenyének és a borházak szépségversenyének eredményhirdetése
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

17.00 Karacs Ildikó koncertje
Helyszín: Móri Képző- és Iparművészeti Szabadiskola

17.30 Karate-bemutató
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18.00 Gálaműsor a fúvósfesztivál résztvevőivel
Helyszín: Wekerle Sándor Szabaidőközpont

18.00 Rock dj
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

18.30 Szinetár Dóra és Bereczki Zoltán koncertje
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19.00 Buli a Happening Banddel
Helyszín: a Fogadó az Öregpréshez rendezvénysátra

19.30 Eleven Hold koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

20.00 Grimasz együttes koncertje
Belépődíj: 500 Ft, amely az este összes programjára érvényes és teljes egészében lefogyasztható
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

21.00 Neoton Família sztárjainak (Ádám és Éva) koncertje
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21.00 Fonyó koncertje
Helyszín: Móri Képző- és Iparművészeti Szabadiskola

21.00 Bál Mór-Freudenberg 20 éves testvérvárosi kapcsolat tiszteletére
A rendezvény zártkörű, kizárólag meghívóval látogatható!
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

22.00 Strikers (Vokálpatrióták) együttes koncertje
Belépődíj: 500 Ft, amely az este összes programjára érvényes és teljes egészében lefogyasztható
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

22.30 Utcabál hajnalig a Tutti Zenekarral
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22.00-04.00 Disco- JIMMY VAN M (ESP), Kühl, Jámbor
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont
Belépő: 1400 Ft
Bérletek 2500Ft-os áron elővételben kaphatóak a Fess Kft. üzleteiben (Mór, Oroszlány, Kisbér, www.fesskft.hu); valamint a www.ticketportal.hu weboldalakon

Október 3. vasárnap
Programtervezet

Térzene a város különböző pontjain a fúvósfesztivál külföldi zenekarainak közreműködésével

8.00 Móri Bornapok 2010 – öregfiúk (35 év feletti) férfi kispályás labdarúgó torna
Előzetes nevezés: Arany Tamásnál 20/6613-929
Helyszín: Móri SE Sporttelepe

8.00 Bornapi teniszkupa „Nagy István Emlékverseny” – női és férfi egyes kategória
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont – salakos teniszpályák

9.00-17.00 óráig Priváttender Zöld Falu Napok kiállítás: lakossági, vállalkozói, és önkormányzati programok (szélerőmű, led-rendszerek, építő- és szigetelő anyagok, stb.)
Helyszín: Radnóti Miklós Általános Iskola

9.00 Mini-tenisz verseny gyerekeknek
Helyszín: Petőfi Sándor Általános Iskola

9.00-20.00 Népművészeti kirakodóvásár és bemutató
Helyszín: Lamberg-kastély udvara

10-14 óráig Alkalmi bélyegzés
Helyszín: Lamberg-kastély, a „Szőlő-bor-borvidékek megjelenése kártyanaptárakon és gyufacímkéken” kiállítás helyszínén

10-17 óráig Vértes és a Móri-árok természeti kincseit bemutató kiállítás
Helyszín: Táncsics Mihály Gimnázium

10.00-16.00 Képző- és iparművészeti vásár
Nyitott műhelyek és műhelybemutatók kézműves lehetőségekkel: szobrász, kovács, kézműves, fotó-grafika, kerámia, bronzöntő
Aktuális bornapi éremverés
Helyszín: Móri Képző- és Iparművészeti Szabadiskola

10.00-16.00 A Hang-Szín-Tér Művészeti Szakközépiskola szobrásznövendékeinek kiállítása
Megtekinthető: a fesztivál időtartama alatt
Helyszín: a Móri Képző- és Iparművészeti Szabadiskola szobrász-rajz terme

10-16 óra „Őszi hangulatok” – Herbákné Sipos Valéria festménykiállítása
Megtekinthető a fesztivál ideje alatt
Helyszín: Móri Református Szolgáló Szeretet Háza

10.00 “10 éves a Móri Borbarát Hölgyek Egyesülete”
„Keresztelő a Teremtés Kútjánál, avagy az Ezerjó fiúnemző hatása…”
Helyszín: Lamberg-kastély parkja, Kútház
10.00 Grimsak Színház előadása gyermekeknek: „Ipi Apacs”
Kézműves foglalkozások, arcfestés, lufihajtogatás
Helyszín: Rendezvénysátor – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

10.00 „Őszi hangulatok” – Herbákné Sipos Valéria festménykiállítása Megtekinthető a fesztivál ideje alatt 10-16 óra között
Helyszín: Móri Református Szolgáló Szeretet Háza

10.00-18.00 Íjászat minden érdeklődő számára korhatár nélkül
Helyszín: Lamberg-kastély parkja, Zenepavilon mellett

10.00-18.00 A Lamberg-kastélyban a fesztivál alkalmából nyíló tárlatok:
Máthé Krisztián szobrászművész „Hét év” c. kiállítása
Dömötör László és Langhmár István fotókiállítása
Szőlő-bor-borvidékek megjelenése kártyanaptárakon és gyufacímkéken c. kiállítás
„20 éves a Mór-Freudenberg testvérvárosi kapcsolat” fotókiállítás

A Lamberg-kastély állandó kiállításai (Helytörténeti kiállítás, Sváb tájszoba, „Ezerjó” Pince-Galéria), valamint a „Kvircedli, marcsapracni” időszaki tárlat a fesztivál ideje alatt ingyenesen látogathatóak. A múzeumi boltban ajándéktárgy és éremverés várja a látogatókat.

Pataki Ferenc festőművész és fia, Pataki Mátyás ötvösművész közös kiállítása
Megtekinthető: október 31-ig
Helyszín: Park Galéria

10.30-12.00 Néptánccsoportok fellépése
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad
Közben: 11.00 Borlovagok vendégeinek köszöntése, borlovag-avatás

11.00 Bohócműsor
Helyszín: Rendezvénysátor – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

12.00 Női ifjúsági kézilabda bajnoki mérkőzés
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont

12.30 Mini-cirkusz előadás
Helyszín: Rendezvénysátor – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

13.30 Alma zenekar koncertje. Műsorvezető és játékmester: Cseke András
Helyszín: Rendezvénysátor – Wekerle Sándor Szabadidőközpont

14.00 Női felnőtt kézilabda mérkőzés
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont

15.00 Szüreti felvonulás
Útvonal: Rákóczi u. – Wekerle u. – Szt. István tér – Gesztenye-sor – Kapucinus tér

16.00 NB II férfi ifjúsági kézilabda mérkőzés
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont

17.00 Alba Regia Táncegyüttes előadása
Helyszín: Kapucinus tér Nagyszínpad

17.45 Életképek- középkori bemutató a Móri Középkori Hagyományőrző Egyesület szervezésében a Magyar Királyi Kardforgatók Rendjének közreműködésével
Helyszín: Kastélypark

18.30 Holdviola koncert
Helyszín: Kapucinus tér Nagyszínpad

19.00 Buli a Kaiser Kappellével
Helyszín: a Fogadó az Öregpréshez rendezvénysátra

20.00 Pál Utcai Fiúk koncert
Helyszín: Kapucinus tér Nagyszínpad

21.00 Karaoke party, rock dj
Helyszín: Rendezvénysátor, Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

22.00 Tűzijáték

22.15 Utcabál a Viking Zenekarral
Helyszín: Kapucinus tér Nagyszínpad

A műsorváltoztatás jogát fenntartják.

A programokról, a helyszínekről és az útlezárásokról bővebb információt kaphat a www.moribornapok.hu oldalon!

Móri Bornapok és VIII. Fúvószenekari Fesztivál - 2010. sueptember 30. - október 3.




Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.